Täna möödub 100 aastat Eesti esimese põhiseaduse jõustumisest

21.12.2020 | 15:03

    • Jaga

Täna täitub sada aastat Eesti Vabariigi esimese põhiseaduse jõustumisest – Asutav Kogu võttis põhiseaduse vastu 15. juunil ja see jõustus 21. detsembril 1920. Oma aja kohta maailma demokraatialikumaks nimetatud põhiseaduse alusel korraldati Eesti elu järgneva 14 aasta jooksul.

Tähistamaks põhiseaduse 100. juubelit saadab justiitsministeerium sel nädalal kõigile Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi liikmetele „Eesti mängu“ lauamängud, kus saab end proovile panna muuhulgas põhiseadust puudutavates küsimustes. Mänguga on kaasas ka „Põhiseadus 100“ raamat, mis põhineb aasta jooksul igal nädalal avaldatud videotele, kus erinevate eluvaldkondade esindajad avavad oma mõtetega põhiseaduse paragrahve.

„Lauamängud liiguvad neil minutitel mööda Eestit, et jõuda ühiskonnaõpetuse õpetajateni. On oluline, et noored näeksid põhiseaduse olulisust inimeste igapäevaelus ja oskaksid arutleda põhiõiguste, vabaduste ja kohustuste ning nende vahelise tasakaalu üle,“ ütles justiitsminister Raivo Aeg. „Loodetavasti on nii lauamäng kui põhiseaduse paragrahve avavad videod abiks uute teadmiste ammutamisel ja põnevate arutelude loomisel.“

Põhiseaduse 100. sünnipäeva puhul avaldatud lühivideod jäävad alles ja ootavad vaatamist veebilehel www.pohiseadus100.ee.
 

Justiitsministeeriumi avalike suhete talitus