Tartu ringkonnakohtu esimeheks saab Tiina Pappel

01.04.2019 | 10:15

01.04.2019. Justiitsminister Urmas Reinsalu nimetas Tartu ringkonnakohtu esimeheks Tiina Pappeli, kes astub ametisse 2. aprillil. 
    • Jaga

01.04.2019. Justiitsminister Urmas Reinsalu nimetas Tartu ringkonnakohtu esimeheks Tiina Pappeli, kes astub ametisse 2. aprillil.

„Tiina Pappel on ringkonnakohtule kindlasti väärikas juht nii oma pikaaegse kohtunikuna töötamise kompetentsi kui ka laia kogemuse poolest rahvusvahelises koostöös. Tema nimetamist esimeheks toetas nii Tartu ringkonnakohtu enda üldkogu kui ka kohtute haldamise nõukoda,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Tiina Pappel on töötanud Tartu ringkonnakohtus alates 2013. aastast, neist viimased viis aastat halduskolleegiumi esimehena. Aastatel 2001–2012 töötas ta kohtunikuna Tallinna halduskohtus. Enne kohtunikuks nimetamist on ta töötanud inglise keele õppejõu, maksukonsultandi ja õigusbüroo juristina.

Tiina Pappel on lõpetanud Tartu ülikooli inglise filoloogia erialal ja omandanud teadusmagistri kraadi õigusteaduses Tartu ülikooli õigusinstituudis.

Ta on osalenud mitmes rahvusvahelises ekspertgrupis ja -komisjonis ning alates 2011. aastast on ta rahvusvahelise maksukohtunike ühingu (IATJ) liige.

Tema sulest on ilmunud hulk publikatsioone ja ettekandeid.

Ringkonnakohtu esimehe ametiaeg kestab seitse aastat.

Justiitsministeeriumi avalike suhete talitus